Mám navštíviť lekára, ak mi vyšiel pozitívny tehotenský test ešte pred očakávanou menštruáciou?

Zodpovedané
19. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, robila som si tehotenský test opäť skôr ako som mala dostať menštruáciu a vyšiel mi pozitívny test so slabšou čiarkou druhou. Na ďalší deň mi prišla menštruácia, tak som si spravila znova ráno a bola tam tiež druhá čiarka, ale tiež slabšia, viditeľná na väčšom svetle.

Myslíte, že by som mala navštíviť lekára, že to nie je nič závažné?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ak sa spustil riadny menzes v termíne, je možné, že sa tehotenstvo neujme. Pokiaľ by ste iba zašpinili 1-2 dni a následne by krvácanie prestalo, kontaktujte ambulantného gynekológa, ktorý Vás usmerní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník