Mám špinenie 4 dni pred placebom. Som aj napriek tomu plne chránená?

Zodpovedané
3. apr 2022

Dobrý deň,

od konca septembra 2021 beriem Daylette. Prvé dva blistre som mala uprostred aktívnych tabliet jednodňové špinenie. Potom som mala všetko v poriadku. Aj krvácanie bolo vždy presné na 4tu placebo tabletku. Teraz po polroku mám špinenie 4 dni pred placebom, čiže ešte cez aktívne tablety.

Som aj napriek tomu plne chránená?

Mohlo špinenie spôsobiť aj pohlavný styk?

Mám navštíviť lekára?

Kedy je potrebné už navštíviť lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste nezabudli užiť žiadnu tabletu z blistra, tak ste plne chránená.

Pokiaľ sa špinenie vyskytlo vo viac ako jednom cykle, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník