Mám zrasty v maternici a idem na hysteroskopiu. Čo je vidno na fotke zo sona?

Zodpovedané
21. dec 2021

Dobrý deň,

bola som na sono. Doktor mi vytlačil obrázok, čo nikdy neurobil. Nič mi nepovedal. Čaká ma hysteroskopia, lebo mám zrasty v maternici aj v brušnej dutine. Boli zistené, ale neodstránili ich. Tak idem ešte raz na HSK. Následne ma čaká umelé oplodnenie.

Čo vidíte na fotke zo sona?

Ďakujem

Dobrý deň,

na fotke je viditeľná maternica v pozdĺžnom reze aj so sliznicou maternice, ktorá sa zdá byť na prvý pohľad nižšia a nepravidelná. Čo by mohlo naznačovať prítomnosť zrastov. Definitívna diagnóza a jej rozsah sa však určí hysteroskopiou.

Držím palce, aby sa zákrok podaril.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník