Missed abort a následné špinenie počas ovulácie. Ide o zápal?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

na začiatku januára som mala kyretáž - missed abort v 10. týždni. Špinenie som mala cca týždeň. Nebolo silné. Bolesti boli striedavo, ale často boli na večer. Na kontrole mi doktorka povedala, že je to v poriadku. Vraj mám ešte starú krv v maternici, ktorá mi vyjde cez menštruáciu. Tú som dostala na konci januára a trvala 5 dní. Potom sme začali už s pohlavným stykom.

Počas ovulácie som dva dni mala časté močenie. Žiadne pálenie, rezanie, ani bolesti. Dala som si urologické čaje a prešlo to. Počas ovulácie som dvakrát špinila jemne svetloružovou krvou. Raz to bolo po sexe a v 3 - 4 dni po ovulácií. Najprv to bola svetloružová krv, v pondelok stmavla. Bolesti a horúčky nemám. Nepredpokladám, že by išlo o zápal.

Bola som u doktorky a tá povedala, že menštruácia to nie je. Vraj asi sa ešte upravujú hormóny. Pre istotu mi dala širokospektrálne antibiotiká, lebo som jej hovorila, že len čo vonku prejdem, tak hneď mám na druhý deň sople a bolí ma trochu hrdlo. Špinenie nebolo silné, sem-tam som krvácala ale slabšie ako cez menzes. Trvalo to 5 dní.

Išlo o menzes alebo o zápal?

Počas sexu sme si nedávali pozor, ale nemyslím si, že by som otehotnela. Mala som veľké stresy a nervy.

Čo mi viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bude to tak ako vám povedala Vaša lekárka. Hormóny sa ešte potrebujú ustáliť po prekonanom potrate a zákroku. Pokiaľ bolo kontrolné vyšetrenie v poriadku, postačí už len počkať a dať telu čas zotaviť sa.

S ďalším tehotenstvom ale počkajte 3 mesiace, aby sa maternica stihla pekne zahojiť. Aj napriek stresu a nervom môžete otehotnieť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník