Menštruácia po missed abort

zuzka191
26. apr 2020

Ahojte, chcem sa opýtať, aké ste mali menštruácie po MA?
Potratila som začiatkom januára, prvý menzes prišiel po 30tich dňoch, prvé tri dni boli zlé, silné bolesti, silné krvácanie, ale potom už ok, ten ďalší menzes bol ale úplná trauma, zase po 30tich dňoch, prvé tri dni ako predtým a štvrtý a piaty deň bolesti ešte horšie a zase zo mňa vyšli hrudy a zrazeniny a bohviečo. Ide o to, že som bola na gynde už pred tehu, že mám strašne silné kramy, Dr povedala, že HA alebo špirála, hovorím, že nie, takže ma vysmiala a poslala preč, že mám zaťať zuby a vydržať, preto som si povedala, že sa ušetrím, veď aj tak som akurát začala detox od cukru a jedla wobenzym, že sa asi ešte dočisťujem, 3.menzes po27 dňoch bol už celkom ok, dva dni silné a bolestivé, potom ok, tak som sa ukľudnila a že teda môžme, podľa môjho pôvodného plánu, snažilkovať. Teraz mám pocit, že som tehotná, aj keď je ešte celý týždeň do menzesu a začal sa mi vracať ten 2.menzes, že čo ak to bol predsa ďalší potrat, čo ak sa po dvoch tak krátko po sebe idúcich potratoch odporúča dlhšie počkať? Mala ste niektorá také zlé menštruácie po potrate? Je to normálne? Alebo sa vám po dvoch krátko po sebe nasledujúcich potratoch narodilo zdravé bábo? Ďakujem

emuska72
27. apr 2020

Ahoj. Mrzí ma ten potrat 😪 ja som tak isto potratila v Januári tohto roku, biochemické tehotenstvo. Prvý menzes prišiel 29 dní po. Ja som bola prekvapená, že mňa vôbec brucho nebolelo keď som to dostala prvý krát po potrate (pritom som čakala niečo hrozné lebo všade som čítala, že je to masaker). U mňa skôr tá posledná menštruácia teraz čo som mala bola taká, tiež ako píšeš, dosť silná so zrazeninami a podobne.
Taktiež u teba si nemyslím, že to bol potrat. Proste všetko tam máš inak teraz, ako si mala predtým takže neboj sa. Počkaj na menštruáciu a uvidíš, či si tehotná. Veľmi držím prsty aby to tak bolo 😊 My sa teraz snažíme už 3 mesiac a bohužiaľ stále nič :(

pininka1
27. apr 2020

A bola si na čisteni po potrate? Doktorku by som určite zmenila. Je to riadna .... Ja som mala po potrate ten prvý menzes veľmi silný ale potom už ok a tretí už ani neprišiel. Mňa sa práve stále moja lekárka pýtala či nič také nenastalo. Ja by som išla niekde inde na vyšetrenie, to nieje sranda. Moja sestra potratila kvôli zlemu vycisteniu ďalšie dieťa.

lenvam
27. apr 2020

Ja som mala tak ako bezne aj termín dodržali ale snažili sme sa až o rok aby som dodržala tých 5mesiacov a nechcela som byť tehotná cez leto

kiki68
27. apr 2020

Hlavne si vymen dr, s niekym takym nedonosis ani plysaka. Milujem take brutalistky lekarky. Ze bude trp alebo ich navrh. Tie ms byvaju hnusne a teda teraz ak si tehu tak este pockat a usg spravit.

zuzka191
autor
27. apr 2020

@pininka1 nie, nebola som práveže na čistení, som v zahraničí, tu dávajú tabletky na vyvolanie akoby kontrakcií, preto som sa aj tak nejako ukľudňovala, že možno po tabletke sa len neskôr dočisťujem, asi som nad tým nechcela rozmýšľať ako nad ďalším potratom, lebo by ma položilo... Ďakujem za radu 🤗

zuzka191
autor
27. apr 2020

@kiki68 ďakujem, idem googliť niekoho iného teda

zuzka191
autor
27. apr 2020

@emuska72 ďakujem veľmi pekne, ozaj si ma upokojila 🤗 čo je biochemické tehotenstvo? Ako sa diagnostikuje? Teda, ak Ti nevadí o tom hovoriť, prepáč, že som sa priamo opýtala
Držím silno palce v snažení 😍

emuska72
27. apr 2020

@zuzka191 to som potom rada, že som ťa aspoň trošku upokojila 😊 Biochemické tehotenstvo je potrat do 6 týždňa tehotenstva, plod sa nauhniezdi a ty dostaneš menštruáciu s ktorou sa plod potratí. U mňa sa to bohužiaľ stalo v 5tt.
Pomáham si aspoň tak, že každý večer, už od Januára, zapaľujem sviečku pre naše malinké.
Ďakujem krásne 💛 ja taktiež držím prsty, aj na nohách aby sa Vám to vydarilo!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre