Mohla nejaká spermia prežiť HyFoSy vyšetrenie?

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň,

včera som absolvovala vyšetrenie HyFoSy a priechodnosť bola v poriadku. Lekárka mi povedala, že ovulácia nastane pravdepodobne večer v deň vyšetrenia. Resp. v priebehu nasledujúceho dňa s tým, že v tieto dni sa mám vyvarovať pohlavnému styku. Že aj keď sú vajcovody priechodné, je možné, že tekutina ktorou realizovali vyšetrenie by mohla vajíčko zaniesť niekam kam netreba.

Existuje možnosť, že by nejaká spermia prežila toto vyšetrenie a teda aj možnosť otehotnieť zo styku, ktorý bol deň pred vyšetrením?

Ďakujem

Dobrý deň,

životnosť spermií je cca 48 hodín. Teoreticky sa mohli stať, že by nejaká prežila.

Zbytočne sa ale dopredu neobávajte. Všetko bude ako má byť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník