HyFoSy - ultrazvukové vyšetrenie

ingrida1127
13. jan 2021

Dobrý večer,má tu niektorá skúsenosť s vyšetrením hyfosy? Je toto vyšetrenie dôveryhodné?môžete mi k tomu povedať niečo bližšie? Ďakujem pekne
Mám po MMT odstránený jeden vajcovod a chcela by som týmto vyšetrením pred snažením zistiť či mám druhý vajcovod v poriadku

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ingrida1127
autor
13. jan 2021

@viestta toto vyšetrenie mi tu porodila jedna pani tiež som o takom to vyšetrení ešte nepočula

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ingrida1127
autor
13. jan 2021
evaachesa
13. jan 2021

hyfosy je vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov...strieknu ti kontrastnú látku a cez ultrazvuk kontrolujú či preteká...absolvovala som to, je to ako bežná gyn prehliadka bez bolesti...aspoň u mňa 🙂
@ingrida1127

ingrida1127
autor
13. jan 2021

@evaachesa ďakujem pekne,toto vyšetrenie nie je bezplatné však?

zojanka
13. jan 2021

@viestta hyfosy je vyšetrenie priechodnosti vajcovodov nie podmozgová žľaza takže pani vedela o čom píše 🙂

@ingrida1127 Buď to robia v krátkej narkóze alebo pri vedomí. Záleži od centra. Najlepšie objednať sa a pozisťovať 🙂 nebolí to

ingrida1127
autor
13. jan 2021

@zojanka
@zojanka ďakujem pekne

evaachesa
13. jan 2021

@ingrida1127 stojí cca 200€ no je to neinvazívna metóda ale nie je ani 100%...môže sa stať že na usg neuvidia nič (aj keď sú priechodné )a teda bude nutné to vyšetriť laparoskopicky. Môžeš ísť na laparoskopiu aj hneď. Ta ale neviem čo stojí, možno to prepláca poisťovňa, neviem...možno budú vedieť baby

veronikaa006
14. jan 2021

ja som platila 140Eur ale bola som nato ešte v roku 2019. Robili mi to v Sanatoriu Helios bez narkózy, ani som nepočula o tom aby to niekomu robili v narkóze. Robia to určite v každom centre asistovanej reprodukcie, tak skús zavolať tam kde máš najbližšie a informovať sa.

evaachesa
14. jan 2021

@veronikaa006 mne sa tiež zdá že okolo 150 som platila v 2018, no teraz som pozerala aktuality cenník a asi dvihli ceny ...tiež nevidím dôvod na narkózu, no ktovie 🤷

martinaju
14. jan 2021

@ingrida1127 hyfosy stojí 100-150 eur v car 150 eur u môjho gynekológa 100 eur. Cenu si môže dať každý akú chce a nerobí to každý gynekológ. Viem že veľa žien mi píslao že im to robili až v car lebo ich gynekológ/ička to nerobia. Ja som pozerala len jedno centrum tam to majú za 150 ale teda je možné, že niektorí si dajú cenu aj 200 🤷🏽‍♀️. Pytaj sa u svojho gynekológa tam to je vždy lacnejšie.
Je to vyšetrenie priechodnosti vajicovodov neviem co tu mala pani zas s niecom inym ale to nerieš to že niekto nepočul o hyfosy neznamena ze neexistuje... toto mna vie pekne vytocit ked sa niekto robi mudry a vsetkych robi sprostými len preto ze on nepocul o niecom takom 🤦🏽‍♀️ Ale pani odporucam internet.
Bezplatna je laparoskopia ale hyfosy máš ambulatne bez narkozy. Je to bezbolestne vysetrenie pomocou peny ktora sa vstrekne do maternice a pozera sa sonom ci prechadza cez vajcovod na sone to pekne vidiet ta tekutina akoby svietila je to dosť také vyrazne na tom sone. Je to ako bežna gyn. prehlidka. Niektoré ženy pociťujú mierny tlak ako sa vstrekuje ta tekutina ale nič strašné.
Ak ti vyjde priechodny je to na 100% ak nie tak je zo diskutabilne niektoré ženy ostanú akoby v kŕči a ževraj vtedy nemusí prejisť ale podľa mňa je to môžeš veriť aj výsledku nepriechodnosti. Mne lekár nestrekol všetko naraz a určite som nebola v krčí vstrekovak to tam na vic krát a dokonca potom mi to už aj ukazoval. Určite to je šetrnejšie pre telo ako laparka keďže je to bez narkózy trvá to pár minút a potom normálne funguješ.
Ja som dostala na výber ale tak som si povedala že 100 eur miniem aj na ine blbosti takže som si radšej zaplatila ako čakať na laparoskopiu a byť znova uspávaná.

zuzuliatko18
14. jan 2021

Hyfosy robia aj niektori gynekologovia, kedze mam.zrasty po operacii laparku mi neodporucali, no po 4 rokoch snazeniano babatko sme chceli absolvovat vsetky mozne vysetrenia. Lekar mi povedal, ze to nie je na 100 %, pretoze tu kontrastnu latku nemoze doviest az uplne do vajecnika, ale na obrazovke som aj ja videla, ze ide pekne ako ma. Je to podla mna mensi zasah do organizmu ako laparoskopia, ale ako je statisticky uspesna netusim.

ingrida1127
autor
14. jan 2021

@martinaju ďakujem pekne ano 100 eur nie je až tak veľa a pod narkozu som bola 20.11.a 2.12.takze mi stačilo určite sa na to spýtam svojho lekára a ďakujem pekne,este ak sa môžem spýtať môže sa po takom to vyšetrení hneď otehotnieť či treba čakať nejaký čas ďakujem

veronikaa006
14. jan 2021

@ingrida1127 netreba čakať po hyfosy, môžeš hneď v ten cyklus sa snažiť. Hyfosy sa má robiť pred ovulaciou.

ingrida1127
autor
14. jan 2021

@veronikaa006 ďakujem

martinaju
14. jan 2021

@ingrida1127 kludne sa možete hneď snažiť. Ak bude priechodný tam niektoré ženy práve po vyšetrení hneď otehotneli ale teda musí byť priechodný.

vikanika
21. mar 2022

Ahojte. Viete mi odporučiť nejakého gynekológa, ktorý robí HyFoSy? A koľko sa uňho platí? Nechcem ísť do centra asist. reprodukcie, tam som už bola. Ďakujem

napsugar222
20. jún 2023

Vikanika neviem ci si dostala odpoved a odkial si ale ja som dnes bola na tom Hyfosy v Bratislave na Trnavskej v Gyn-fiv.
Platila som 165€, Cipok do konečníka kvoli uvoľneniu svalov, diazepan na celkove uvolnenie-tu ale pozor lebo som zaspavala pred vyšetrením uz pomaly a cestou domov som hned zaspala.
No a pocas vysetrenia s ultrazvukom vpúšťajú penovú kontrastnu latku do vaginy a cely den mam take krce zo vstrebavania sa tej kontrastnej látky ze flektor som si dala, neskor uz aj Ibalgin a stale lezim lebo kazdy pohyb je este vacsi krc. Na kazdeho to inak vplyva, citala som tu, ze to je bezbolestne, vysetrenie dajme tomu ano. Ale potom-ja mam teda bolesti riadne
Ale vajcovody priechodné maternica pripravena. Ideme na dalsie vysetrenia..

rbandiova
4. nov 2023

@zuzuliatko18 zdravim chcela by som sa vás opýtať či sa vám podarilo otehotniet zo zrastami ?

zuzuliatko18
4. nov 2023

@rbandiova ano, mam uz 3.5 rocneho chlapceka. Zistili mi pred 4 rokminaj celiakiu, tak to mohol byt dovod problemov s otehotnenim.

rbandiova
4. nov 2023

@zuzuliatko18 mali ste niejaku liečbu ? Dakujem za odpoveď

michaela329
4. nov 2023

@rbandiova na zrasty nie je liečba - mne ich laparoskopicky rozrušovali.

rbandiova
4. nov 2023

@michaela329 a pomohlo vám to?

zuzuliatko18
4. nov 2023

@rbandiova nie, viaceri lekari mi povedali, ze sa daju laparoskopicky nejako porusit, ale ze po zakorku mozu vzniknut nove a ze vzhladom.na to, ako to u mna vyzera , mi to neodporucaju.

michaela329
4. nov 2023

@rbandiova rok potom mi operovali aj nádor a Dr. hovoril, že oba vajickovody sú priechodné a v dobrom stave. Odstránil mi aj endometriozu. Ja prirodzene neotehotniem - mam nízke amh a môj manžel veľmi zlý spermiogram. No vajickovody su vraj uz úplne ok.

rbandiova
5. nov 2023

@zuzuliatko18 ale otehotnela ste zo zrastami ?

zuzuliatko18
5. nov 2023
zuzuliatko18
5. nov 2023

@rbandiova ja som zrasty neriesila, pobehali sme s muzom ine vysetrenia a kym sme Mali vysledky, tak som zistila, ze som tehotna. Ale zistili mi celiakiu, takze som nabehla na dirty.

rbandiova
5. nov 2023

@zuzuliatko18 a kde vám zistili tu celiakiu ? Mna čakaju vyšetrenie na hematologii a endokrinologii .. ale predtým chcem isť na vyšetrenie hyfosy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre