Mohlo ísť o biochemické tehotenstvo?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

s manželom sa snažíme o bábätko. Ja mám 30 on 28, už 9 mesiacov sa snažíme a stále nič. Pred 4 mesiacmi som mala biochemické tehotenstvo, tento mesiac som si už myslela, že to vyšlo, pretože celý mesiac pomaly od ovulácie ma pobolievalo v podbrušku. Nakoniec na 24. deň 3 dni pred menštruáciou som dostala slabé krvácanie. Trvá zatiaľ tri dni. Keď som dostala krvácanie, mala som bolesti v podbrušku väčšie ako obvykle pri klasickej menštruácii. Na 25. deň keď som krvácala, ma už v podstate nič nebolelo, už som necítila bolesti v podbrušku. Možno slabo ale skoro vôbec. Tehotenský test mám negatívny. Dnes tretí deň krvácania cítim mierne bolesti. Bojím sa, že som zase mala len biochemické tehotenstvo. Beriem aj Inofolic aj Femibion 1.

Prečo sa to deje?

Ako otehotnieť?

Čo sa za ten mesiac vo mne dialo, keď ma to bruško pobolievalo?

To krvácanie ktoré mám teraz nie je také silné, aj keď ani moje klasické krvácanie nikdy nebolo silné, skôr také stredné. No toto je ešte o niečo slabšie ale zase nie úplne slabé.

Čo to je... menštruácia?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ je krvácanie slabé, ide o menštruáciu, ktorá prišla skôr. Pri biochemickom tehotenstve obvykle mešká aj menzes pár dní (nie je pravidlom), avšak menzes býva výrazne silnejší a tehotenský test aspoň slabo pozitívny.

Pokračujte v užívaní doplnkov. Partner môže tiež užívať napríklad Folandrol.

Zdravý pár počne v rámci jedného roka pri pravidelnom pohlavnom styku 2-3x týždenne v rámci celého cyklu. Nič zlé sa preto s Vami nedeje.

Tehotenstvo je veľmi citlivá záležitosť, ak sa v zložitom procese vývoja niečo pokazí, príroda si to zariadi po svojom a plod sa prestane vyvíjať (preto to biochemické tehotenstvo).

A čo sa týka pobolievania podbruška v druhej polovici cyklu, mohlo ísť bolesti po ovulácii napríklad.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník