Mohlo ísť o plodovú vodu?

Zodpovedané
11. nov 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

som v 17+3 a dnes som mala vyšetrenie u lekára z dôvodu bolesti v podbrušku. Urobil sono a aj vaginálne vyšetrenie. Pár minút po vyšetrenie som spozorovala na spodnej bielizni mokrý číri výtok, v podstate pocit akoby som sa pocikala, ktorý mal prímes ultrazvukového gélu čo bol na vaginálnej sonde.

Už som bola samozrejme doma, takže som dosť znervóznela, či to nemohol byť odtok plodovej vody po vyšetrení?

Pri vyšetrení mi lekár nič alarmujúce nehovoril, krčok bol zavretý a ČS 0. Odkedy sa to stalo tak žiaden vodnatý výtok už nemám. Zostala som len nejaká prestrašená.

Ďakujem!

Dobrý deň,

najskôr išlo iba o vyplavenie zvyšného gélu po vyšetrení. Neobávajte sa.

Ak by sa Vám čokoľvek nepozdávalo, kontaktujte svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník