Mohlo ublížiť silné stláčanie bruška v 12. tt?

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

cez víkend som nemal inú možnosť ako zavolať si záchranku, lebo mi bolo strašne zle a silné bolesti bruška. Zvracala som 40h skoro nonstop, neudržala som v sebe ani troška vody ani 5 min. Keď prišiel záchranár, tak mi kontroloval brucho a silno ho stláčal, a keď som povedala, že ma to bolí, tak zatlačil znova na to miesto. Bojím sa, či neublížil bábätku v brušku, keď zatlačil silno viackrát s prstami a dlaňou o moje bruško z každej strany. 😓

Mohlo sa niečo stať?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nestalo sa nič, neobávajte sa. Dieťatko je chránené stenou maternice. Ak nekrvácate, všetko je v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník