Silné kŕče a špinenie

miushik765
14. feb 2016

Maminy potrebujem poradiť ktorá z vás s tym má skúsenosť. Dnes ráno som po toalete našla na papiery červenú krv okamžite som spanikárika a utekala na pohotovosť. Urobili mi ultrazvuk a bàbätko je v poriadku (8t), taktiež beriem duphaston. Gynekologička povedala že s bábom by to nemalo mať nič spoločné, keďže nevidí žiadne zakrvácanie.Od odchodu z pohotovosti už nekrvácam len špiním ale teraz mi začali strašne silné bolesti v podbrušku že takmer ani vstať neviem, už skoro ani nešpiním ale bojim sa kôli tej bolesti. Máte niektorá skùsenosť? Ďakujem za každú radu. Obávam sa ☹

matula211
14. feb 2016

Rychlo na pohotovost...

erickatt
14. feb 2016

Skus sa vratit na pohotovost. Alebo si zavolaj sanitku.

majba
14. feb 2016

ja by som isla opat na pohotovost.

miushik765
autor
14. feb 2016

Baby pomaly mi to ustupuje, už ani to špinenie nemám čo myslíte? Máte s tým skúsenosť?

misel0806
14. feb 2016

@miushik765 urcite chod na pohotovost prilisne spinenie a v osmom tyzdny nevesti nic dobre daj sa ece raz vysetrit.☺

miushik765
autor
14. feb 2016

@misel0806 práveže už nešpiním a aj tá bolesť v podbrušku ma prešla tak teda neviem...

majba
14. feb 2016

ja som chvilu spinila, potom chvilu nie. a na druhy den som sa velmi rozkrvacala. polezala som si tyzden v nemocnici. tam mi davali lieky a injekcie. az potom to preslo. Bolesti som nastastie nemala. a myslim, ze bolesti nie su dobre. ja by som urcite chcela aby ma pozreli na UZ este raz. inak by som nebola spokojna.

miushik765
autor
14. feb 2016

@majba A ako si potom dopadla? Bábätko bolo v poriadku aj napriek špineniu?

majba
14. feb 2016

ano, vsetko dopadlo dobre. mala som v maternici maly hematom, ktory sa rychlo zvacsoval a ak by to krvacanie nezastavili, mohlo sa babo aj s krvou odplavit. mne to zacalol v 6tt. ak si raz krvacala a boli aj krce. urcite by som zakazdym, ked sa mi nieco nezda isla k lekarovi nech pozrie ci nepotrebujes nejake lieky, ci je vsetko ok. lebo krvacanie sa moze o den dva zopakovat a moze byt ovela silnejsie. a krce by vobec nemali byt. na tie je dobre magnezium. ale to by tiez lekar mal odporucit, ze kolko tabliet na den.
@miushik765

miushik765
autor
14. feb 2016

@majba Magnezium mi odporučili v nemocnoci a taktiež Ascorutin, ale keďže som čítala že nieje vhodný v tehu tak som ho zatial nevybrala, ale ak by som začala krvácať alebo špiniť zajtra si ho vyberiem a skočím na gyndu, teraz mi je už fajn, lekárka odporučila kludový režim

majba
14. feb 2016

ascorutin si urcite daj. ten sa dava pri spineni alebo pri krvacani v tehotenstve. ja som mala aj kanavit, dicynone, acsorutin, fraxiparin, magnezium, duphaston a utrogestan. to vsetko mi davali proti krvacaniu a na udrzanie tehotenstva.
kludovy rezim, lezat a ist len na wc, tiez pomaha.
tak drzim prsty nech sa to nevrati.
@miushik765

miushik765
autor
14. feb 2016

@majba Tak si ho teda zajtra vyberiem, lekárka povedala že ho mám brať len kým budem krvácať/špiniť tak neviem teda asi rovno zajtra skočím aj k mojmu gyn. Nech mi to objasní. Ďakujem

majba
14. feb 2016

asi hej. gynekolog pozrie a lepsie zhodnoti stav. aj vysvetli co najlepsie pomoze. mozno bude vsetko v poriadku. ale radsej k nemu chod, ako keby sa malo daco stat. a niet za co.

miushik765
autor
14. feb 2016

@majba Tak ano aj ja som dosť vystrašená keďže o prvé som prišla cca v 8tt ako MA a zistilo sa to až o 2tt neskôr tak sa teraz obávam všetkého ale dufam tentoraz bude všetko v poriadku 🙂

evica01
14. feb 2016

@miushik765 ak ti uz nic nie je tak chod az zajtra ku svojmu gynek.

majba
14. feb 2016

@miushik765 drzim palce, nech bude vsetko u poriadku. 🙂

miushik765
autor
14. feb 2016

Ďakujem všetkym za radi 🙂 Potom sa ozvem ako som dopadla držte prsty 🙂

jajka_janka
24. apr 2016

ahojte
ja som tu nová a náhodne som narazila na tuto temu - ty uz asi vies co bolo dôvodom tych bolesti. Pre tých, ktoré to vsak čítaju a nieco podobné sa vyskytne - okamzite na pohotovosť. Ja som bola tehotna uplne na zaciatku asi 5 tt. zacala som najprv spinit - nasledoval gynekolog - 2x duphaston a kludový rezim.
Piatok vecer strasne bolesti a jemne spinenie - pohotovost - výsledok siak ziadny nakolko to bolo velmi vcasne tehotenstvo a spinenie je bezne. Sobota prestalo spinenie ale poobede opät neskutocne bolesti - opät pohotovost a opät bezvysledne vraj sa môze maternica roztahovat. Nedela poobede opät spinenie a bolesti (na to som uz nesla na pohotovosť nakolko som bola na pohotovosti s tym uz 2x) Vecer opät neskutočne bolesti - uz som sa ani nepostavila a zrazu krv - na wecku zo mna vyslo neskutočne vela krvi a potom uz nic. Potratila som - gynekolog mi povedal, ze pokial sa spinenie razne zosilne a pridu bolesti treba na pohotovost a dať jasne najavo, ze bolesti su naozaj velke a aj spinenie o dost zosilnilo....Takze radšej 3x zbytocne ako sa nedostavit vcas...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre