Môže gynekológ ublížiť plodu v maternici dotykom?

kvetinka007
25. aug 2011

Ahojte dnes som bola u doktora meska mi menzes 4dni. Vcera som si robila test a vysla mi tam jedna tmava a druha svetla ciarka ,dnes som si ho robila znovu a vysiel mi tak isto ,volala som doktorovi a hned som aj dnes za nim bola zial na sone mi nevidel nic...Pozeral ma od spodu sondou a strasne mi mackal podbrusko bola to hrozitanska bolest ,stlacal mi ho asi 10 min a pozeral sondou ,pozeral ci nejde o mimomaternicove tehotenstvo ,nic tam nenasiel ja som si ista ze som tehotna mam skoro vsetky priznaky a teh.test nepusti.Zobral mi krv a zajtra by sa to malo potvrdit...Len ak sa to potvrdi ,prosim poradte ak mate skusenosti ..Dakujem pekne .Nechcem aby sa babetku nieco stalo bojim sa ci doktor nemohol takymi silnymi dotykmi ublizit plodu...poradte prosim

luciferkax
25. aug 2011

Ublížiť plodu nemohol určite.....

pici
25. aug 2011

on je gynekolog a vedel ze si mozno tehotna takze urcite ta nemackal tak, aby sa babatku nieco stalo

meduela
26. aug 2011

áno, môže ublížiť a dokonca môže žena potratiť, hlavne vo vyššom štádiu
mačkať rukami?? a čo chcel cítiť pár milimetrový plod???

amadora
26. aug 2011

ak je bábo životaschopné a uchytené tak ako má byť tak mu neublíži. žena môže po vyšetrení špiniť, hlavne vo vyššom štádiu tehotenstva ale to preto že je vtedy veľmi prekrvená pošva. to tak isto by ti mohol muž ublížiť pri sexe 😒

kvetinka007
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smarti
26. aug 2011

@kvetinka007 veď na sone vidno tehu až v 6 týždni. Alebo 7. Ak si tehotná menej týždňov, tak myslím, že tam plod nevidno. Aspoň u mňa to tak bolo, začala som krvácať v 5 týždni a nič nebolo vidno na sone, tak som ležala v nemocke a len čakali, čo bude ďalej. Tam mi dr. vravel, že čakáme, o týždeň možno uvidíme srdiečko. Nanešťastie som o pár dní potratila. Ak si tehotná kratšie, tak neviem, prečo ťa stresoval takými informáciámi a sonom, na ktorom nič nevidno. A vyšetrenie tiež asi nemá veľký zmysel, pokiaľ viem, tak niektorí lekári ani vyšetrenie v rannom štádiu tehu nerobia, pokiaľ žena nemá gyn problém (výtok,svrbenie...). Hlavu hore, bude to dobré.

strihalka
26. aug 2011

@kvetinka007 moja aj mne strasili mimomaternicvovem tehu, ale oni tehu do te doby nez maji srdceni akci nepovazuji za tehu☹ a radeji jeste to naplno nerikaju, bo hcg je i v nimmaetrnicovem....
nech ti odeberou krev dvakrat odden po sobe a hcg ti musi dvojnasobne stoupat

ja jsem mela treba pondelni hcg 335 a v stredu 910 🙂) apak uz rekla cgodit na krev nemusite, uz jen 5.9. na sono

zuzka38
26. aug 2011

@kvetinka007 ja som isla na gyndu hned ako mi vysiel pozitivne test, meskali mi kramy 4 dni, na sone bolo vidno, ze tam nieco je ale lekar si tiez nebol isty ci nejde o mimomaternicove tehu a natahovali ma takto este tri tyzdne.. vraj som prisla prilis skoro.. nastastie to dopadlo ok. drzim palce, aby to tak bolo aj u teba...

veve39
26. aug 2011

@kvetinka007 tehotenstvo ako ti pise @smarti sa da USG potvrdit az v 6.-7.tyzdni
vysetrenim nemohol dr.embryu (este to nie je plod, len embryo) urcite ublizit
on to v telefone iste nemyslel tak, ze ta chcel vystrasit mimomatern.tehotenstvom, asi nie celkom citlivo formuloval fakt, ze z krvi moze byt potvrdene tehotenstvo aj ked je mimomaternicove
to ze je embryo uhniezdene v maternici potvrdi az USG

simi251
26. aug 2011

@kvetinka007 Tak to vobec netusim ze co chcel v takom skorom stadiu asi tak vidiet. Na sono je velmi skoro a na kantrolu odspodu uz duplom. Je dobre ze ti zobral krv na HCG ale insie robit vobec nemusel. A uz vobec ta nemal strasit mimomaternicovym. Ale myslim si ze ti tou kontrolou neublizil. Je len na prirode ci sa tehotenstvo udrzi alebo nie.

janinah
26. aug 2011

lekár si robil svoju robotu a to,že si jeho dotyky vnímala ako silné,mohlo byť subjektívne....určite drobčekovi neublížil,veď je to v tomto štádiu miniminirozmer 😉 ale na druhej strane sa trochu čudujem ženám,že sú pol dňa tehotné a už letia k lekárovi,načo tak skoro,pokiaľ nie je na lek. vyšetrenie nejaký dôvod,tak netreba sa tak ponáhľať,nechajte drobčekovi čas,nech sa uhniezdi.....

radlinka
26. aug 2011

Presne tak suhlasim, naco sa ponahlat a bezat hned k doktorovi uz v prvom tyzdni tehu ? to tiez nepochopim, dobre ze niekto uvidi dve ciarky ci super test pregnant, tak hned hor'sa ku gynekologovi, aby to potvrdil. Ten to potvrdzovat nemusi, lepsie je pockat a ist na sono, kde to vidiet realnejsie. Ja bych takto neriskovala, aby mi niekto robil testy, kt. si nezelam a este v skorom stadiu tehu, dakujem neprosim. 🙄 Nechapem tiez, preco by ti mal hrozit...je tam od toho aby ti pomohol a informoval ta a nie ti hrozil do phonu hmm.

moni
26. aug 2011

@kvetinka007
a preco si mu nepovedala ze ta to boli?
suhlasim s nazorom ze nemohol ublizit. ak je skuseny lekar sonom mohol vidiet zmeny na sliznici maternice ale je prilis skoro takze sono bude treba zopakovat neskor a potvrdit akciu srdiecka. ak ti vysiel poziitvny test, tak celkom nechapem ani tomu krvnemu odberu - budu dalsie aby videl ci HCG rastie? ak nie, tak je to podla mna zbytocnost lebo momentalne ti aj tak neostava nic ine len cakat. a pozitivne mysliet!!! 🙂

simi251
26. aug 2011

@moni podla mna je odber na HCG potrebny pre lekara aby si bol isty ze ma do cinenia s tehulkou a nie so zenou ktorej meska menzes a treba jej pichnut nieco na vyvolanie. asi preto sa robi HCG hned. Lekar sa predsa nemoze spolahnut na to ze mu zena povie ze mala pozitivny test doma z mocu. Vela tychto lacnych drogeriovych testov sa zvykne mylit.

moni
26. aug 2011

@simi251
OK, vec pohladu 🙂 ak je test robeny po meskani MS tak sa zvacsa nemyli 😉 zijem v zahranici a tu sa veru lekar spolieha na testy 😉
ak by sa standardne objednavali pacientky medzi 7-8tt tak by sa "usetril" krvny odber. ale samozrejme iny kraj, iny mrav a co lekar to iny pristup

simi251
26. aug 2011

@moni aj ja zijem v zahranici a prve co bolo mi urobili testy hcg; potom v 8 tt bolo sono. Takze naozaj je to vec nazoru lekara. .Mne sa teda test nemylil ale ze vraj existuju lacne tehotenske testy kde sa druha ciarka ukaze lebo sa rozpije pigment a vtedy je test tazko citatelny.

alexandra_j22
26. aug 2011

Mne doktor potvrdil tehotenstvo po tom ako som si spravila tri testy a vyšli pozitívne + mi meškala mrcha 4týždne a mala som aj nejaké príznaky... najprv mi stláčal podbruško a potom keď mi robil ultrazvuk "od spodu" videl plodový vak a najprv nič v ňom nevidel, ale keď si to priblížil videl plod a aj biť srdiečko a povedal mi, že som v 4tt a 5dni.....

kvetinka007
autor
29. aug 2011

ahojte tak uz ma hospitalizovali som tehulka len nevedia ci to bude mimomaternice alebo v maternici mala som uz aj horucky 39 bojim sa aby to neuskodilo daly mi duphaston a ascorutin v noci som dostala aj injekciu od bolesti lebo ma strasne bolelo v podbrusku a v krizoch...Dostala som aj infuziu s magneziom..... Vcera mi brali krv a este aj dnes rano na hcg aby mi vedeli povedat ci to bude mimo alebo normalne tehu.Zeny drzte palcoky nech je to v poriadku.....

strihalka
29. aug 2011

@kvetinka007 ta teplota neni dobra, ale drzim palecky!!

skaredka
30. aug 2011

.... nechci byt hnusna, ale nemela by jsi to pohodlnejsi v klidu domova? Ja vazne nechapu tehulky, ktere se hrnou k lekari/nemocnice ve 4/5tt a pak te jeste nadopujou praskama. Mne muj gynekolog vzdycky rika, ze me pred 8tt nechce ani videt, protoze asi 30% tehotenstvi v podstate skonci predtim nez jeste poradne zacalo. Prisla jsem o tri miminka a muzu ti rict, ze to neni zadna sranda, ale zase na druhou stranu vim, ze to miminko nikdy nemelo sanci prezit, i kdyby to tehu udrzeli na lekach ... nevim no, prijde mi, ze v cr a svk strasne plasej hned na zacatku, kdy to neni za potrebi, takhle maminky stresovat.
Kazdpadne ti preju at jsi ty i miminko v poradku! Jen je skoda, ze musis lezet v nemocnici a byt stresla ☹

teleranka
30. aug 2011

@kvetinka007
ahoj, ako sa citis? co nove???? ake mas hcg, co hovoria lekari?

ellie13
30. aug 2011

@kvetinka007
v prvom rade gratulujem k // a prajem len to naj 😉
ale ako tu uz dievcata spominali nemala by si to nasilu urychlovat a aj ta hospitalizacia sa mi zda dost zbytocna a na psychiku velmi zla!
Bohuzial na SK sa k tehotnej spravaju jak k chorej alebo postihnutej a ver mi viem o com hovorim 😒 dlhe roky sme sa pokusali o babätko a ked sa konecne zadarilo tak ma chceli hned supnut na rizikove chovali sa ku mne akoby som nebola sebestacna,vsetko len zvelicovali a ja ani nie tak koli tehotenstvu, ale podla mna skor z nervou a strachu som pregrcala skoro 18 tyzdnov ..nastastie som sa zavcasu zobudila nasla si lekara v rakusku (tu zijeme 10.rok) a rozhodla som sa priviest dieta na svet teda tu... za cele tehotenstvo som tu absolvovala 5 kontrol u gyn.a dve v nemocnici.na poslednej kontrole som bola 16.8 a doktor mi zazelal vsetko dobre s tym ze sa uvidime 6 tyzdnov po porode 3.11...ziadne stresy,ziadne nezmyselne kontroly kazdy tyzden a co ja viem co..akosi to tu beru uplne nejak prirodzene,proste si tehotna a porodis dietatko, ale nie si ani chora a ani "postihnuta"
samozrejme ked si myslis,ze nie je nieco v poriadku tak ta bez cakania hned vezme bud tvoj lekar alebo nemocnica v tomto sa riadia heslom "radsej raz zbytocne ako raz neskoro" ale stale preferuju domace prostredie a len vo velmi malo pripadoch hospitalizuju ( to musi byt fakt vazne alebo je zena hysterka a nechce ist domov)
A co je uzastne vela riesia pohladenim 🙂 aspon ja mam taku skusenost, pred par dnami som aj ja cela bez seba nabehla do nemocnice lebo sa malinke skoro 2 dni nepohlo..porodna asistentka skontrolovala ozvy srdiecka,cely cas pri mne sedela a hladkala ma aby som sa ukludnila,pretoze cim viac sa clovek boji a je napäty,tym horsie to dopadne...a naozaj ked som sa po skoro hodine skludnila malinke sa zacalo hybat a svet bol zas v najlepsom poriadku a my sme mohli ist domov 🙂 no a ja pevne dufam,ze nas tam uvidia az 22.9 ked pojdem porodit svoje vytuzene dieta 😀
Preto dufam a zo srdca ti zelam aby si sa dala do pohody,zacala pekne pozitivne mysliet a brala svoje tehotenstvo ako dar a prirodzenu vec zivota a nie ako chorobu 😉
a prajem ti take krasne,pohodove tehotenstvo ako bolo to moje (teda od toho 18tt) 🙂

kvetinka007
autor
30. aug 2011

Dakujem Vam krasne zienky hcg mam okolo730 je todobre aj doktori povedali ze je to dobre len sa bojim aby ta teplota neuskodila plodu.Este som stale v nemocnici budem vydiet ako zajtra

robocopo
27. jún 2012

ahojte moze mi dakto vysvetlit moja zena bola tehotna 8 tyzdnov a dnes isla k lekarovy a povedal jej ze plod je mrtvy. ked bola prvy krat tak povedal ze vsetko ok co sa mohlo stat vlastne .dakujem

lucinocka
27. jún 2012

@robocopo hocico, mohlo prestat bit srdiecko, mohlo byt poskodene, mohla mat prilis hustu krv a k babu sa nedostavali ziviny.. v 8 tyzdni to nezistis co sa stalo

lucinocka
27. jún 2012

@kvetinka007 nerozumiem co chcel nahmatat, maternica je zvacsena len trosku, plod malilinky..stacilo urobit sono a videl by ci ide o tehu alebo nie a ci je spravne umiestnene v maternici

cisuliatko
20. feb 2013

Ahoj som anicka a chcela by som sa spytat ...ked mi je už dlhsie zle (nevraciam),bolesti brucha ......stale čím viac spím a jem .....som čaasto unavená a ked stlačím brucho bbolí ma asi 5.minut potom ......SOM TEHOTNA??.......ak ano nepotratim ak spadnem zo 20m schodov?? prosím vas pište lebo neviem čo mám robiť ?? Ďakujem ☹

ewca
20. feb 2013

@radlinka no my ked sme sa snazili o prve babo, ak mi dr, povedala, ze hned ako zistim ze som tehu mam prist aby sa vyluilo momimaternicove tehu (mam endometriozu a mozem mat zrasty, ktore mozu sposobit uhniezdenie vajicka vo vajickovode) a takto skoro by mohlo byt vidno aspon gestacny vacok, alebo aspon nadmerne prekrvenu sliznicu, co nasvedzuje tiez z´tehotenstvu nemusi to byt priamo akcia srdiecka

syslica
21. feb 2013

@cisuliatko No, Anička, ťažko radiť... tehotná môžeš byť aj nemusíš.. diagnózu cez písmenká ti nestanoví ani ten najlepší lekár. Treba skočiť za tvojím lekárom a jeho sa spýtať. Otázka či potratíš, je podobná, ako tá či si tehotná... pri páde z 20 metrových schodov sa môžeš pokojne aj zabiť, takže to radšej neskúšaj. ☹ Čiže - ak je otázka myslená vážne - šup k doktorovi... ak sa len dobre bavíš, tak si prestaň robiť srandu a venuj sa užitočnejším veciam...

mijamijuska
27. máj 2013

ahojte babi,chcela bi som sa pripojit k debate ....bola som tiež k dr.a povedal mi že nevyzera to na tehotenstvo,ale pre istotu mi vzal krv a vysledok bol že som tehotna v 8 tyždni.mam stoho radost ale aj smutok....strasne mam bolesti brucha a križoch.....a začala som aj špinit malo.dal mi tabletky dufaston.....deti este nemam..tak neviem ci sa mam pripravit na naj horšie...poradte mi mamički

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre