Mohol sa mi PCO vyliečiť pôrodom?

Zodpovedané
9. júl 2021

Dobrý deň,

som 3 mesiace po sekcii.

Mám PCO a pred pôrodom som bez liekov nemala žiadnu menštruáciu. Vždy mi ju museli vyvolávať liekmi. Otehotnela som vďaka Clostilbegytu. Teraz som 3 mesiace po pôrode a mám pravidelnú prirodzenú menštruáciu - cyklus je 30/31 dňový.

Mohol sa mi PCO vyliečiť pôrodom?

Znamená pravidelná menštruácia aj ovuláciu?

S manželom sa snažíme opakovane o počatie, zatiaľ sa nám nepodarilo. Prvé bábätko zomrelo.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je možná spontánna úprava.

Ovuláciu si viete potvrdiť pomocou ovulačných testov (dostupné v lekárni), ktoré však nie sú 100% spoľahlivé. Alebo návštevou gynekológa v období očakávanej ovulácie, ktorý Vám po ultrazvukovom vyšetrení ovuláciu potvrdí.

Po sekcii je však potrebné počkať ideálne jeden rok s ďalším tehotenstvom.

Držím palce

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník