Môže bolesť znamenať ovuláciu aj pri antikoncepcii?

Zodpovedané
8. okt 2022

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu a od včera ma začala bolieť oblasť pri lonovej kosti (možno vaječník). Pri chôdzi to bolí mierne a keď ležím tak tam pociťujem tupú bodavú bolesť. Celé to začalo po náročnej dlhej chôdzi.

Môže to byť ovulácia aj keď užívam antikoncepciu alebo to bude niečo iné?

Ďakujem.

Dobrý deň,

bolesť pri lonovej kosti ovuláciou nie je. O to viac, ak užívate antikoncepciu. Ovulácia je blokovaná.

Bolesť pri ovulácii býva lokalizovaná na pravej či ľavej strane podbruška.

Ťažkosti pravdepodobne súvisia s námahou a nie sú gynekologického pôvodu. Ak by sa však stupňovali, vyšetrením u gynekológa zle neurobíte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník