Môže byť hnačka v 7 tt spôsobená tehotenstvom?

Zodpovedané
27. júl 2022

Dobrý deň,

som v 7 tt a už 4. deň mám vodnatú hnačku. Nič nepomáha, skúšala som čierne uhlie, Smectu, neviem čo ešte by som mohla.

Môže to byť spôsobené tehotenstvom?

Mala by som ísť svojmu gynekológovi?

Schudla som zo 60,3 na 58,3.

Ďakujem.

Dobrý deň,

áno môže to byť spôsobené hormonálnymi zmenami v tehotenstve. Avšak ak ide o urputnú vodnatú hnačku, ktorá pretrváva, vyhľadala by som obvodného lekára, ktorý zrealizuje potrebné vyšetrenia a vylúči infekčnú príčinu.

Skúste diétu, banán, ryžový vývar a iné babské recepty. Čierne uhlie sa užíva 4 tbl. naraz 3-4x denne. Ak ste užili len jednu, to je málo. Nezabudnite na pitný režim. Výborný a jediný z probiotík, ktorý skutočne pomáha je Hylak. Ten môžete aj v tehotenstve.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník