Môže byť krvácanie v 6 tt nebezpečné?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň,

podľa všetkého som v 5 - 6 tt, menštruácia mi mešká týždeň, v utorok mi vyšli pozitívne testy, dnes taktiež. Avšak mám bolesti v podbrušku ako pred menštruáciou, dokonca som dnes zaznamenala krv. Nie intenzívne krvácanie.

Môže to byť nebezpečne?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pri akomkoľvek krvácaní v tehotnosti je potrebné vyhľadať lekársku pomoc. Krvácanie znamená hroziaci potrat. Síce v prvom trimestri býva špinenie/slabé krvácanie časté a najčastejšie je príčinou uhniezďovanie oplodneného vajíčka, je potrebné kontrolné vyšetrenie a nasadenie vhodnej terapie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník