Čo to môže byť?

nellka21
23. máj 2021

Ahoj babule tretí deň mešká MS, vyšiel mi pozitívny test. Bolesti v podbrušku sú ako pri menštruácii. Dnes sa mi dokonca objavilo aj slabunke krvácanie.
Ako viem, že tu lekárky nie sú, objednam sa na gyndu, ale možno sa s tým niektorá už stretla. Bolo by to moje tretie tehotenstvo, no ešte som také niečo nemala 🤷

mamanadruhuu
23. máj 2021

@nellka21 tak nie každé je rovnaké,, ťažko povedať... Pre niekoho to môže znamenať potrat, pre niekoho uhniezdovanie, pre niekoho normálny jav

monkop
23. máj 2021

U mna to bolo mimomaternicove tehotenstvo, pozitivny test a slabe krvacanie... Isla by som na pohotovost

cimage
23. máj 2021

Ja som mala takto a bolo to na stastie uhniezdovanie. Na gyn mi velmi nevedeli povedat,lebo ani na utz este nic nebolo vidiet. Mala som dojst o 2tyzdne,ze uvidime a uz tam bolo srdiecko. Drzim palce

petamich
23. máj 2021

urcite chod rano k lekarovi alebo na pohotovost - moze to byt uhniezdovanie, biochemicke, zacinajuci potrat - lekar sice este nic vidiet nemusi ale minimalne ti vie sledovat rast HCG a tiez ti vie dat nejake lieky na podporu udrzania 🤞🏻 drzim paste!

any_soj
23. máj 2021

@nellka21 ako ti píšu ženy, plus dodám, že som práve v nemocnici a dnes prišla jedna mamička že odvčera špiní tak ju sfukli, že prečo ide až dnes.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nellka21
autor
23. máj 2021

@lubka261 vedia tam niečo zistiť? Alebo dajú enajky liek? Lebo moja dr nemá voľný termín tak skoro, pozerala som casenku

ingrida1127
23. máj 2021

U mňa to bolo mimo maternicové
šla by som hneď na pohotovosť určite nečakajte
Nemusí to byť nič vážne ale ťažko tu budete hľadať odpovede na to čo by to mohlo byť.

nellka21
autor
23. máj 2021

@ingrida1127 veď jasné ja nečakám že bude mať niekto odpoveď na moj stav 🤷 ale či sa a tým niekto stretol. No určite pôjdem k dr. Ale tak aspoň viem podľa skúseností žien čo môžem čakať 😕

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nellka21
autor
24. máj 2021

@cimage bola som u dr podarilo sa mi tam dostať mimo objednané. Nič nezistila tiež, ale ani mi nedala nič na podporu udržania plodu 😦... čo ma trošku nahnevalo. Keďže všade čítam, že sa to robí. Ako si to dala ty? Mám bolesti ako pri MS a ten výtok. Neustupuje od včera. Tiež mám prísť o dva týždne

cimage
24. máj 2021

@nellka21 mne tiez nic nedala a cakala som.

nellka21
autor
24. máj 2021

@cimage ako dlho si mala výtok? Aspoň orientačne, samozrejme že u mňa to tak nemusí byť. Ale len tak zo zvedavosti

ingrida1127
24. máj 2021

@nellka21 nedaj sa odbiť skús ísť na pohotovosť

mnamko
24. máj 2021

@nellka21 choď na pohotovosť,dajú ti lieky aj ja som bola a dali mi duphaston a ascorutin

nellka21
autor
24. máj 2021

@mnamko lenze ja ten duphaston zrejme nemôžem lebo som mala po druhom pôrode trombózu. A ascorutin doma mám. Ten som si dala

petamich
24. máj 2021

@nellka21 som hematologicky pacient, mala som trombozu a duphaston (progesteron) som dostala v oboch pripadoch, ked som spinila - takze v tom to asi uplne nebude

nellka21
autor
25. máj 2021

Ahoj baby tak asi nič z toho zrejme sa mi už rozbehla MS 😭 ďakujem za rady.

ingrida1127
25. máj 2021

@nellka21 to mi je ľúto 😪
Čo je to za lekárku ked ti ani nic nedala😡

nellka21
autor
25. máj 2021

@ingrida1127 no povedz 😕... Všade čítam, že sa dáva niečo, ale vyjadrila sa, že tam nič nevidí(ako nedivím sa lebo to je skoro 5tt), tak že nebude podporovať nič, čo nie je vidno...
Buď sa to podarí alebo dostanem MS
A dostala som dnes ☹️ takže som sklamaná z jej "presvedčenia" ale asi to tak malo byť 😒

ingrida1127
25. máj 2021

@nellka21 nechcem ta strašiť ale to isté som mala ja tiež nic nevidela ale hneď ma nechali v nemocnici dali mi lieky na udržanie a zastavenie krvácania.
Z výsledkov krvi videli že hcg bolo dosť male na to v koľkom tt som mala byť. Takže ma vyčistili aj ked nic nebolo vidno ,poležala som si pár dní keď že som nemala dobré výsledky z krvi po 5 dňoch som šla domov s tým že som chodila na kontroly nakoniec mi hcg stúplo čo malo byť po revízii naopak.
Nakoniec som musela podstúpiť ešte jednu operáciu laparoskopicky a nakoniec bol plod vo vajcovde čiže to bolo mimo maternicové ,čo je život aj život ohrozujúci stav.
Preto by si mala ísť lekárke ak nič nevidela nech ti zoberie krv tiež som bola asi v 5tt.

nellka21
autor
25. máj 2021

@ingrida1127 no tak to je teda dost znervoznujuca správa. Ale keď toto poviem svojej dr tak mabposle do riti lebo som zas múdra. 🤦.. a ultrazvuku to neuvidí? Či nie plod preč alebo nie?

ingrida1127
26. máj 2021

@nellka21 mala by ti vziať krv akú hladinu hcg máš v krvi

nellka21
autor
26. máj 2021

@ingrida1127 si ma pobavila. Na môj rozkaz to isto neurobí. Neznáša keď ju niekto poučuje. Keď s tým nepríde ona sama tak žiadnu ideu od iného neprijme

nellka21
autor
26. máj 2021

@nellka21 tobôž nie od pacienta 🤦

nellka21
autor
20. jún 2021

Ženy toto sa môže stať asi len mne. Minule sa to tehotenstvo nepodarilo. Ostal mi ešte test tak som si urobila. Zajtra mi mala prísť menštruácia, ale to neriešim teraz. Test vyšiel pozitívny 😳 už s si začala myslieť, že snáď vážne sa to podarilo. A.co čert nechcel večer sa dostavila menštruácia 😟
Ako to dotiahnuť do šťastného konca prosím vás? 😩
Nechápem už týmto stavom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre