Môže byť nebezpečné zvýšené TSH v tehotenstve?

Zodpovedané
20. júl 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

Dnes som bola na pravidelnej kontrole na endo, som bez štítnej žľazy a beriem substitučnú liečbu Euthyrox 125/150.

Som v 12+0 tt a dnes mi vystrelilo TSH na 14,5. Pani doktorka mi zmenila lieky na Tirosint a zvýšila dávku na 150. Ostatné hormóny boli ok.

Chcem sa spýtať či takéto zvýšenie TSH môže nejako ohroziť plod? Veľmi ma to vystrašilo.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

v tehotenstve je potrebné zabezpečiť normálnu hladinu hormónov štítnej žľazy čím skôr od obdržania výsledkov.

Neobávajte sa, liečbu Vám zmenili a hladinu hormónov opäť skontrolujú či je liečba účinná.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník