Môže byť vodnatý výtok v 30 tt plodová voda?

Zodpovedané
10. júl 2022

Dobrý deň,

som v 30 tt (štvrtorodička), občas mávam veľké bolesti a hlavne bodavé v panve. Dosť má to straší, veľmi. A potom mávam aj vodnatý výtok.

Môže to byť plodová voda alebo nejaké čistky?

A môže plodová voda odtekať pomaličky, keď mi ešte zátka neodišla?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

odchod zátky niekto ani nespozoruje. A jej odchod nie je podmienkou pre odchod plodovej vody. To znamená, že Vám môže aj postupne odtekať. Možno to je iba jednoduchý tehotenský výtok a nič závažné.

Pokiaľ máte aj bolesti, bolo by vhodné absolvovať gynekologické vyšetrenie, kde sa všetko potvrdí alebo vyvráti.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník