Ako rozoznám plodovú vodu od výtoku?

diamantgirl
4. jan 2017

Baby ako rozoznám ci zo mna ide plodová voda alebo vodnaty výtok ktorý mam celé tehu?

katkab277
4. jan 2017

Presne to iste dnes riešim aj ja 😉 dúfam,že nám niekto poradí

sissy27
4. jan 2017

@diamantgirl existujú na to také špeciálne vložky, ak ti uniká plodová voda, tak sa sfarbia, dostaneš v lekárni... radšej sa nepýtam, prečo to riešiš až teraz, keď to trvá celé tehotenstvo 🙄

Plodová voda mi začala odtekať pomaly akoby som si cikla, ale nedalo sa to ovládať a bolo to tak ze intimka bola hneď komplet mokrá, na vyhodenie. Po výmene o chvíľu to isté. Asi do hodiny od týchto vymien prvý väčší tok, to už pochopíte 😉
Tiež som si nebola istá a pokiaľ nemáte bolesti a nemocnicu príliš ďaleko, tak to stačí sledovať a ísť až po tom čo to bude skutočne iste, teda viac. Ja som sa ešte sprchla, počkala manžela a porodila som do 10 hod. Od prvej kvapky vody ako prvorodicka. 🙂 kontrakcie som mala až v nemocnici, ešte som ležala na gyne par hodín.

diamantgirl
autor
4. jan 2017

sissy27
Ja som to riešila hned ako to začalo ale Dr povedal ze je to úplne normálny tehotenský výtok. Vsetky výsledky som mala dobre.
Len teraz som uz v 37tt a tak ma to napadlo ci to vôbec rozoznám. 🙂

n0mi
4. jan 2017

@diamantgirl rozoznas to nejde zastavit...

sibalka21
4. jan 2017

@diamantgirl neboj rozoznas to...

lienka182
4. jan 2017

@diamantgirl tiez som to riesila a nakoniec mi vodu praskol lekar tesne pred porodom 😉 takze neries mozno ani tebe nepraskne 😀

sissy27
4. jan 2017

@sibalka21
@n0mi baby, nie každej plodová voda praskne a odtečie, niektorým ozaj pomaličky "ucvrkáva" a dlhodobo...
@diamantgirl ráno kúp tie vložky a budeš vedieť 🙂 buď lekáreň alebo zdravotnícke potreby...

sibalka21
4. jan 2017

@sissy27 ved ja viem, ale ked jej lekar povedal, ze je vsetko v poriadku, tak asi to nieje plodova voda ale len obycajny vytok...

sissy27
4. jan 2017

@sibalka21 to sa môže zo dňa na deň zmeniť... osobne by som radšej investovala pár € do vložiek ako sa nechala učičíkať odpoveďami báb na diskusnom fóre, ktoré ma ani nevideli, zvlášť takto ku koncu tehotenstva...

hogik
4. jan 2017

Ja som v 37tt takto utekqla na pohotovost lebo somna vysla voda (asi vytok), nehali si ma tam tri dni a poslali.ma domov (nebola to.plodovka).Tiez mi davali vlozky s nejakym roztokom 🙂 Ked ti praskne voda to poznas,mne akoby dnu tak puklo a potom uz len vodopaaady 🙂 ja som.nechapala.kde sa ta voda vo mne brala :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre