Môže Clotrimazol spôsobovať vodnatý výtok?

Zodpovedané
11. nov 2022

Dobrý deň,

som práve v 19. tt a gynekológ mi pred dvoma dňami naordinoval Clotrimazol kvôli vaginálnej mykóze. Mám po ňom však veľmi hojný vodnatý výtok až tak, že mám vlhké nohavičky aj cez intim vložku. Zľakla som sa, či sa nejedná o odtok plodovej vody, ale bolo to akoby "jednorazovo" po tejto tablete.

Môže to mať súvis, alebo sa mám dať radšej skontrolovať či mi neodteká voda? (Bola som však predvčerom a všetko bolo OK)

Ešte sa chcem spýtať... toto je moje druhé tehotenstvo, prvé bohužiaľ neskončilo dobre vo vyššom štádiu. Mávam preto teraz úzkosti, keď dlhšiu dobu necítim pohyby. Cítim ich síce každý deň, ale niektoré dni viac a iné omnoho omnoho menej.

Je to prosím normálne?

Niekedy cítim kopnutie, inokedy iba jemnulinké ďobkanie, niekedy nič.

Od ktorého týždňa by žena mala cítiť pohyby pravidelne?

Zdalo sa mi, že minulý týždeň niektoré dni to bolo už dosť intenzívne a potom pár dní útlm, tak som sa veľmi zľakla.

Ďakujem.

Dobrý deň,

tabletka sa v pošve rozpustí a následne môžete mať pocit vodnatého výtoku. Založte si intímku počas liečby.

Čo sa týka pohybov, stále to bude intenzívnejšie. Ak sa Vám zdá, že ich dlhšie necítite, poďobkajte mierne do bábätka, ono Vám odpovie pohmýrením sa či kopancom 🙂

A porozmýšľajte nad zakúpením Angel soundu - ultrazvukový prístroj na počúvanie bábätka. Budete kľudnejšia ak si srdiečko môžete popočúvať kedykoľvek.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník