Môže hlienová zátka odchádzať postupne?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

včera som bola na poradni a všetko bolo v poriadku. Dnes začínam 40. týždeň a po včerajšom vyšetrení som si počas toalety našla na papieri výtok s tmavou prímesou krvi. Od včera rána 1.30 mám bolesti v podbrušku a krížoch. Nebola som otvorená.

Dnes ráno po návšteve wc som si tiež našla niečo podobné. Len tá krv už nebola taká tmavá.

Môže ísť o hlienovú zátku?

Lekárka mi včera povedala, že ak odíde, tak môže byť s prímesou krvi. Vraj je to normálne.

Môže zátka odchádzať postupne?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pravdepodobne ide o odchod hlienovej zátky. Po vyšetrení je tiež úplne normálne špiniť/slabo krvácať aj 2-3 dni. Odsledujte si to, malo by to postupne slabnúť.

Pokiaľ by ste krvácali jasnou krvou, silnejúcou intenzitou, rovnako si sledujte pohyby plodu, vyhľadajte najbližšiu lekársku pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník