Môže mať slabé špinenie súvislosť s vnútromaternicovým telieskom?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň ,

hneď po šestonedelí som si dala zaviesť vnútromaternicové hormonálne teliesko. Prvých 6 dní som mala špinenie a na ďalší deň sa mi spustilo slabé krvácanie. Ešte stále dojčím.

Ako zistím, či ide o prvý menzes?

Môže to mať súvislosť s telieskom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ ide o krvácanie podobnej intenzity ako pri bežnom menzese, tak ide pravdepodobne o prvý menzes.

Ak je intenzita slabučká, špiniť/slabo krvácať môžete po zavedení telieska prvé 3 mesiace. Je to pomerne bežné.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník