Môže mi meškať menštruácia zo stresu, cvičenia a nedostatočnej výživy?

Zodpovedané
18. jún 2022

Dobrý deň,

mešká mi menštruácia už 8 dní, robila som si už 4 testy rôznych značiek a všetky vyšli negatívne (2 minulý týždeň, jeden tento utorok, posledný dnes).

Mala som chránený pohlavný styk počas plodných dní, ale na začiatku sme na chvíľu išli bez. Pár dní pociťujem slabé bolesti v podbrušku, krížoch a hlavy. Chuť do jedla nemám.

Brala som antikoncepciu Belara niekoľko rokov, s ktorou som prestala niekedy na začiatku roka. Minulý mesiac som začala chodiť do posilovne a mávam veľmi intenzívne tréningy dvakrát do týždňa. Som strachom bez seba, čo to môže byť. Čítala som veľa diskusií kde sa píše, že tehotenstvo je možné aj napriek negatívnym testom, čo ma stresuje ešte viac.

Je pravdepodobné, že som tehotná alebo to môže byť kombináciu stresu, cvičenia a nedostatočnej výživy?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ boli tehotenské testy negatívne opakovane, tak tehotná nie ste.

Presne ako ste napísali, stres, nadmerná fyzická záťaž a hladovka budú pravdepodobne príčinou.

Pokiaľ by menzes meškal 14 dní a viac, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí. Ak by boli ťažkosti tak skôr.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník