Môže sa jednať o hydrops?

Zodpovedané
27. júl 2022

Pekný deň,

včera som bola na sono vyšetrení, kde doktorky zistili, že bábätko má v hrudníku vodu vo veľkosti 5 - 6 mm a niečo s pľúckami. Keďže nežijem na sk bolo v angličtine a nie úplne som rozumela. Keď komunikovali medzi sebou, netvárili sa nejako nadšene a povedali, že teda máme čakať a keď niečo, budú nás ešte volať na ďalšie vyšetrenia. Vzhľadom k tomu, čo som im rozumela a vygooglila, vyšiel mi z toho len hydrops.

Chcela by som sa opýtať, čo si o tom myslíte a teda či to môže byť ono a na čo sa teda pripraviť?

Pretože to čakanie je ubíjajúce. A keď sa mi neozvú aj mesiac tak sa asi zbláznim.

Ďakujem,

Dobrý deň,

neviem kde žijete, ale skúste prísť domov a dohodnúť si vyšetrenie u ultrazvukového špecialistu. Napríklad MUDr. Grochal v Martine je výborný špecialista. Budete pokojnejšia, ak sa Vám na to pozrie niekto kto tomu rozumie a poskytne Vám adekvátne vysvetlenie. Určite by som nečakala.

Hydrops - je stav, pri ktorom sa v tkanivách a orgánoch dieťaťa hromadí veľké množstvo tekutiny, čo spôsobuje rozsiahly opuch. Príčina môže byť rôzna.

Držím Vám palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník