Môže sa jednať už o menštruáciu po čistení maternice?

Zodpovedané
15. júl 2022

Dobrý deň,

som 6 mesiacov po pôrode (cisársky), nedojčila som vôbec. Po šestonedelí sa mi nedostavila menštruácia. Bola som za svojím gynekológom. Pichli mi vyvolávačku, menštruácia sa dostavila. Potom mi zase meškala, po 15 dňoch prišla, krvácanie bolo skoro mesiac. Pán doktor ma poslal na čistenie maternice. Zákrok mi robili pred 17 dňami a zase som začala krvácať.

Že by to už bola menštruácia?

Doktor v nemocnici mi povedal, že sa dostaví do 4 - 6 týždňov. Trochu sa obávam toho krvácania.

Ďakujem.

Dobrý deň,

prvý menzes po zákroku sa nedal predpovedať. Môže prísť skôr aj neskôr. Môže byť rôznej intenzity aj trvania ako bežne.

Odsledujte si to, pokiaľ by trvala dlhšie ako 10 dní, kontaktujte svojho ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník