Ako prebieha čistenie maternice a zotavovanie sa po ňom?

moira22
6. jan 2020

Ahojte ma niektora skusenosti s cistenim maternice? Mam ist na zakrok z dovodu mimomenstruac. krvacania a chcela by som vediet ako to prebieha a ako ste sa citili po zákroku, zotavovanie, ako je to so sexom, ci je bolestivy ako po pôrode a celkove pocity. Dost sa toho bojím 😏

denullllka
6. jan 2020

@moira22 ahoj, ja som bola na čistení maternice zákrok je ok, nebolestivy nakoľko budeš pod anestéziou.. môžeš cítiť mierne bolesti v podbrusku ale nič extra. Ja som po čistení mala take divne pocity v sebe a smútok, nakoľko mne to robili z inej príčiny 😒
Čo sa týka sexu mne odporučili až po prvej MS ale my sme nevydržali po dvoch tyzdnoch a bolo to pohode 😃 takze nemáš sa čoho vôbec bat 🙂

moira22
autor
6. jan 2020

@denullllka ahoj dakujem pekne za odpoveď. Priznavam, ze neviem co mam cakat tak sa obavam. Po zakroku si bola kolko v nemocnici?

merikac
6. jan 2020

Ja Som bola v novembri koli silnému krvacaniu- veľmi som sa bala. Zákrok je rýchly, po ňom nie je žiadna bolesť- max. bolesti v podbrusku ako pri menstruacii. Zotavovanie veľmi rýchle- po zakroku môžeš ešte trochu krvacat- no nie moc. Treba sa šetriť a odporucam dodržanie zdrzania sa v sexe- koli infekcii ktora môže spôsobiť zápal a následne komplikacie.
Ako to je v oblasti sexu po- netusim- nakoľko pri operacii odoberajú vzorky- ktorých výsledok príde do 2 týždňoch a tie som nemala dobre- čiže začiatkom decembra ma operovali znova - brali mi maternicu.

merikac
6. jan 2020

Zákrok povecsine býva jednodnovy- ráno prídeš a poobede mozes ísť domov.

janka2273
7. jan 2020

@moira22 vôbec sa toho neobavaj😘mne to robili popri konizaciii a ani som o tom nevedela,kým som si lek. správu neprečítala😉 ráno som došla a cez obed šla domov,bolesti žiadne😘😉

sofia1979
20. máj 2023

@janka2273 ahoj musia ta uspať?

janka2273
20. máj 2023

@sofia1979 ahoj 😉 bola to len krátka narkoza cca 20 minút,po ktorej som bola behom chvíľky fit 👍😉

sofia1979
20. máj 2023

@janka2273 ahoj a nemôžeš byť pri vedomí?

janka2273
20. máj 2023

@sofia1979 tak to fakt netuším, ale ja osobne by som ani byť pri vedomí nechcela 🤔😉