Môže sa na začiatku tehotenstva cvičiť a piť proteín?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

som na začiatku tehotenstva.

Čo znamená, keď mi Clearblue test ukazuje 2-3+?

Znamená to, že som dva týždne od oplodnenia?

Môže sa na začiatku tehotenstva cvičiť a piť proteín?

Neuškodí to bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotenské testy Clearblue zohľadňujú čas, ktorý ste tehotná vyslovene od počatia - teda cca od 14. dňa menštruačného cyklu. Je nutné k výsledku prirátať + 2 týždne, pretože termín gestácie a pôrodu počítame od posledného menzesu.
Aktuálne ste teda v približne v 4-5 gestačnom týždni tehotenstva.

Pokiaľ ste cvičili doteraz, môžete aj naďalej. Samozrejme nie s ťažkými váhami a s primeranou záťažou. Proteín nedoporučujem.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník