Môže silný menzes spôsobiť, že sa mi vrátia anemické stavy?

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

mala som 2x po sebe veľmi silnú menštruáciu a mám kvôli tomu stredne ťažkú anémiu z nedostatku železa a užívam už železo. Na hematológii mi Dr. povedala, že mám dobré vstrebávanie ale začala som sa pri užívaní železa lepšie cítiť. Ale zase som dostala veľmi silnú menštruáciu, aj keď mi už končí ale 5 dní som ju mala strašnú.

Môže to spôsobiť, že aj keď beriem železo a dostanem veľmi silnú, tak sa mi môžu vrátiť anemické stavy?

Taký pocit akoby nízky tlak. :( Lebo vrátilo sa mi to s príchodom menzesu.

Ďakujem.

Dobrý deň,

pri menzese je krvná strata a teda sa prirodzene telo anemizuje. Ak je menzes prisilný, je potreba to riešiť. Užívanie železa je síce fajn, ale potrebujete riešiť vyvolávajúcu príčinu anémie.

Vyhľadajte preto ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a navrhne potrebnú terapiu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník