Môže tehotenstvo ďalej pokračovať, aj keď som začala silno krvácať?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

snažíme sa o bábätko, 5 dní pred menštuáciou mi začali vychádzať pozitívne tehotenské testy, 2 dni pred digitálny pozitívny 1 - 2 týždeň. Menštruácia mala prísť v sobotu, no prišla o deň skôr, v piatok. Je dosť silná, ako bežná, a vidím aj nejaké zhluky alebo časti.

Navštíviť doktora hneď, či počkať do pondelka?

Prípadne mohlo to tehotenstvo ďalej pokračovať, aj keď som začala tak silno krvácať?

Vďaka za radu. 🙏

Dobrý deň,

pokiaľ je menštruácia silná, pravdepodobne pôjde o mikroabort.

Skúste si po skončení menzesu zrealizovať tehotenský test, ak by bol pozitívny, kontaktujte ambulantného gynekológa. Šanca, že sa tehotenstvo udržalo, je ale malá.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník