Môže trvať ovulačné krvácanie 9 dní?

Zodpovedané
19. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som vedieť Váš názor. Už asi tri mesiace krátko po menštruácii slabo krvácam. Vždy to trvalo 2 až 3 dni. Moja pani doktorka mi povedala, že je to ovulačné krvácanie. Ale tento mesiac to trvalo skoro 9 dní a niekedy to bola zvláštna hustá krv.

Môže byť ovulačné krvácanie také dlhé?

Ďakujem.

Dobrý deň,

ovulačné krvácanie by nemalo trvať až 9 dní. Obvykle sú to 2-3 dni.

Bolo by vhodné absolvovať gynekologické vyšetrenie, kde sa vylúči objektívna príčina krvácania.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník