Môže zavedenie nehormonálneho telieska ovplyvniť budúce tehotenstvo?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň,

rada by som požiadala o radu. Zvažujem zavedenie telieska, neviem ku akému sa prikloniť. Nemám zatiaľ deti a úprimne sa bojím, či to nejakým spôsobom neovplyvní plodnosť, pripadne potom zdravie dieťatka v budúcnosti, keď si teraz dám zaviesť teliesko. Užívala som hormonálnu antikoncepciu ale vzhľadom na jej vedľajšie nežiadúce účinky chcem zvoliť iný variant, ktorý by mal čo najmenší vplyv na moje telo.

Čo by ste mi odporučili?

Je môj strach z možných komplikácií s budúcim tehotenstvom opodstatnený?

Ďakujem.

Dobrý deň,

budúce tehotenstvo teliesko či už hormonálne alebo nehormonálne neovplyvňuje. Po jeho odstránení sa môžete začať hneď snažiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník