Môžem byť tehotná, ak som nedobrala antikoncepciu?

Zodpovedané
24. dec 2022

Dobrý deň,

boli sme preč cez víkend a ja som si zabudla doma antikoncepciu. Takže som ju nebrala 4 dni, ďalšiu tabletku som si už nedávala. Menštruáciu som mala dostať až 23. 12., lenže mi prišla už túto nedeľu a trvala len dva dni, bola slabá. Som aj taká rozšírená, náladová...

Chcela by som sa opýtať, že či je tam možnosť tehotenstva?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ak ste nedoužívali tablety tak ako ste mali, možnosť tehotenstva tam samozrejme je. Dva týždne po nechránenom pohlavnom styku si pre istotu zrealizujte tehotenský test.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník