Môžem mať bolesť jazvy 8 mesiacov po sekcii z cvičenia?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

som 8 mesiacov po prvej sekcii, zvonka jazva pekne zahojená. Mám bolesti na ľavej strane (v tom konci) a pod kožou sú na pohmat ako keby hrčky. Proste zhrubnuté v porovnaní s pravou stranou.

Môže to byť od cvičenia?

Už pár mesiacov aktívne posilňujem.

Na kontrole po šestonedelí bolo u môjho doktora všetko v poriadku a odvtedy som u neho už s týmto problémom bola. Vyjadril sa, že jazva je v poriadku.

O niekoľko mesiacov by sme sa chceli začať snažiť o druhé bábätko, ale tá bolesť ma znepokojuje.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je možné, že bol steh ukončený práve v tej oblasti a použil sa dlhovstrebateľný materiál. To by mohli byť tie hmatné hrčky. Časom by sa Vám mohlo uľaviť. U niekoho trvá rekonvalenscencia aj jeden rok.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník