Môžem mať cystu, ak mi mešká menštruácia 14 dní?

Zodpovedané
7. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, 14 dní mi mešká menštruácia. Poslednú som mala 23. 5. a minulý mesiac sa mi nedostavila, robila som si aj tehotenské testy a vyšli negatívne. Mám bolesti ako keby ju mám dostať a stále nič. Volala som aj svojej gynekologičke a povedala mi, že mám počkať ešte 2 týždne.

Neviete mi poradiť prečo by mi mohla meškať?

Lebo bojím sa, či by som nemohla mať cystu alebo niečo.

Ďakujem.

Dobrý deň,

cysta je jednou z možností. Nemusí ísť ale o nič vážne. Ak ale už pociťujete menštruačné bolesti, pravdepodobne sa čochvíľa dostaví. Pokiaľ nie, bude nutné vyšetrenie, bez neho ťažko povedať čo je dôvodom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník