Môžem mať po dvoch dňoch po použití Canestenu pohlavný styk s Pharmatexom?

Zodpovedané
9. mar 2022

Dobrý deň,

mám 56 rokov a nepravidelný menzes. Používam Pharmatex antikoncepciu.

Hrozí mi v mojom veku ešte tehotenstvo?

Včera som užila Canesten 500 mg 1 vaginálnu tabletku. Mala som pocit, že budem mať mykózu, ale pravdepodobne to bolo len podráždenie.

Môžem mať po dvoch dňoch po použití pohlavný styk s Pharmatexom?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete. Nie som veľký fanúšik spermicídnych preparátov pre ich nižšiu spoľahlivosť.

A pokým máte menzes, tehotná zostať môžete, aj keď je pravdepodobnosť malá. Ale ako vravievam, aj motika občas vystrelí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník