Canesten. Môžem ho použiť v tehotenstve na bradavky?

tanja61
22. jan 2011

ahojte baby ja mam problem lebo ma v kuse svrbia bradavky skusala som masticku kamillosan ale to nepomaha skor si myslim ze mam kvasinkovu onfekciu na bradavkach mozem pouzit canesten krem ktory sa pouziva aj na intimne miesta?neviem ci je aj iny canesten a vzlast na bradavky...dakujem za odpovede

lensam
22. jan 2011

kedze uz nie si v prvom trimestri, tak by si to mohla pouzit, ale aj tak by som v tehotenstve s tymto problemom navstivila lekara. vies, moze to byt nieco uplne ine a ty si to budes kremovat niecim neucinnym. mozno ti napise nieco ine. ak by si predsa len zacala s liecbou, tak treba si to natierat este aspon dva tyzdne po ustupe priznakov.

tanja61
autor
22. jan 2011

@lensam ja som navstivila lekara ale on povedal ze nemam ziadnu infekciu a ani nic podobne svrbenie vysvetlil tym ze som tehotna no ale mna strasne svrbia bradavky a k tomu na jednej mam 2 suche supinate miesta no skratka priznaky su na kvasinkovu infekciu tak neviem ☹

tinki
22. jan 2011

ahoj, ja to mám tiež, ale vraj je to z toho, že sa už pomaly vytvára kolostrum, sem tam niečo vytečie, ono to potom uschne na tej bradavke a to svrbí...neviem, ale pri prvej dcére to prešlo samo keď som kojila a nemala nič v puse, nič ju nebolelo..tak dúfajme, že to nie sú kvasinky... 😖

lensam
22. jan 2011

@tanja61skus si to radsej natierat pantotenatom vápenatým (Calcium pantothenicum Slovakofarma), alebo trosku drahsia forma dexpantenol (Bepanthen). Je to vlastne vitamin B5 v masti a pouziva sa na hojenie poranenej a suchej koze. kludne mozes aj na bradavky a aj pocas kojenia to nie je problem. Vyhoda je v tom, ze ak nespotrebujes cele balenie, mozes to dietatku natierat na zadok 🙂 Ak lekar usudil, ze to nie je infekcia, tak by som si to urcite nekremovala zbytocne antimykotikom.

tanja61
autor
22. jan 2011

@tinki ja som to mala pri synovi ale bola to kvasinkova infekcia lebo mal soor v puse pocas celeho kojenia nic nam nepomahalo ☹ tak som sa tomu chcela vyhnut teraz tak neviem 😒 lensam ale ten krem je na zaparene zadocky nie?vies ja som v UK a tu naozaj nevies comu verit,pred tyzdnom som mala krvne testy ktore ukazali ze mam zvysene biele krvinky co signalizuje infekciu alebo zapal v tele a nedala mi nic a ani nepatra potom kde moze byt chyba ☹

estterka
22. jan 2011

@tanja61 skus sa opytat tuto https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/
ale ked sa moze pocas dojcenia,tak podla mna aj pocas tehotenstva,natiera sa velmi nateko.

tinki
23. jan 2011

@tanja61
tak to ti nezávidím, neviem, pretože mne bolo povedané, že na bradavky je najlepšie natierať vlastné materské mlieko a nechať tak uschnúť a to ozaj pomáhalo..Ak som mala nejaké ranky alebo niečo, stačilo na konci kojenia troška ponatierať, uschlo to a pred ďalším kojením som sa len umyla v čistej vode. Mrzí ma, no neviem ti zodpovedne odpovedať. Ešte ti pošlem IP a tam napíšem, kde sa dá ešte opýtať.. 😉

tanja61
autor
23. jan 2011

@tinki dakujem za odpovede skusim sa opytat na stranke ktoru si mi poslala 😉

lencika
22. apr 2013

moja kamoska pouzivala detsky krem bepanthen a chvalila tak ak vyskusaj ci pomoze

milota164
11. máj 2015

ja som na bradavky pouzivala Bepanthen, pomahal mi pri popraskanych bradavkach.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre