Môžem mať pohlavnú chorobu?

Zodpovedané
3. mar 2022

Dobrý deň,

prvýkrát som išla ku gynekologičke s takým problémom, že som mala začervenanie na intímnych miestach. Každý večer ma to svrbelo a mala som taký ako keby krémovej farby výtok. Dala mi na to tabletky, ktoré sa dávajú priamo a ešte mastičku. Žiadne vyšetrenie som nemala. Doktorka povedala, že je inak všetko v poriadku. Teraz sa snažím otehotnieť, no nedarí sa. Mávam aj nepravidelné cykly.

Môžem mať pohlavnú chorobu?

Ďakujem

Dobrý deň,

bez realizácie vyšetrení - stery na sexuálne prenosné ochorenia diagnózu stanoviť možné nie je.

Neviem ako dlho sa snažíte otehotnieť, ako výrazne nepravidelné cykly mávate a celkovo nepoznám Vašu anamnézu a nálezy. Preto sa Vám bližšie k ťažkostiam s otehotnením vyjadriť neviem. Konzultujte svoj zdravotný stav s Vašim gynekológom, ktorý Vás pozná najlepšie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník