Môžem mať sex pri nižšie položenej placente?

Zodpovedané
28. okt 2022

Dobrý deň,

som v 21+5 a na morfologickom utz mi zistili nižšie položenú placentu na zadnej stene, 19 mm od vnútornej bránky, bez usg známok vasa praevia. Doktorka povedala, že sa to ešte môže upraviť a zatiaľ nemusím mať žiadne obmedzenia.

Platí to aj o pohlavnom styku?

Môžeme ho mať s mužom normálny?

Nemôže sa tým niečo zhoršiť alebo poškodiť?

Resp. je niečo čo by som vedela urobiť pre to, aby sa to dalo do poriadku?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

vy preto nič spraviť neviete. Samotným rastom maternice by sa placenta mohla dostatočne povytiahnuť.

Pokiaľ doposiaľ neboli žiadne komplikácie, šetrný pohlavný styk by tiež nemusel uškodiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník