Nízko položená placenta

14. mar 2022

Dnes som mala prvú veľkú poradňu , všetko je v poriadku okrem jednej veci mám nízko položenú placentu a dosť som sa zľakla povedal že môžem aj krvácať a špiniť môže sa to stať aj nemusí 😔 je tu niekto kto ma tiež nízko položenú placentu ? A povedali mu toto ? Som 13tt1d bábätko je veľké 13tt0d povedal mi ešte že ako sa bude maternica zväčšovať tak placenta sa posunie. Bojím sa lebo môže to ohroziť aj bábätko mi povedal. Mala ste to niektorá musela ste niečo obmedziť ? Ďalšiu poradňu mám prísť 4.4

janetinka27
14. mar 2022

kamaratka mala placentu uplne dolu, ale vsetko bolo ok, posunula sa jej postupne

mamina0078
14. mar 2022

Ja som teraz 20tt a mam nizko polozenu s tym, ze ma hned dal na rizikove (nariadil mi kludovy rezim v posteli, v piatok sa uvidi ci aspon na par minut prechadzky budem moct) az do porodu s kontrolami kazdy tyzden nakolko som mala jeden den aj neznesitelne krce a tvrdnutie aj ked uz dlho beriem horcik.

kandelabra
14. mar 2022

hlavne nestresuj, povedali ti to preto, aby si vedela čo sa môže stať , na čo si dávať pozor a čo v takom prípade robiť. Tiež som mala nízko placentu, povedali mi len toľko, že to budú musieť sledovať a v prípade akýchkoľvek problémov mám okamžite kontaktovať lekára. Fungovala som normálne, pri dvojročnom dieťati ani kľudový režim nehrozil, ale bola som opatrná. Ako dieťatko rastie sa placenta posúva hore a väčšinou s tým nie je žiaden problém.

kiki68
14. mar 2022

Tiez som mala, hlavne ziadnu paniku, je dobre nesediet v tureckom sede, hlavne nic tazke nedvihat. Inak sa to moze pekne upravit, mne sa to nejako v 27/30tt upravilo

autor
14. mar 2022

@mamina0078 ja mám placentu 2 stupeň. Som zistila mám to napísané aj v karte

autor
14. mar 2022

@kiki68 ja mám placentu 2 stupeň som zistila. Mám to v karte napísané

kiki68
14. mar 2022

Este je skoro na taketo stupne, v Rakusku sa to urcuje od 20tt ako realny problem a jed mas krvacania do toho.

lejluska
14. mar 2022

Ja som mala placentu čo prekrývala celý krčok a to už problém bol...tebe sa môže ešte kľudne vysunúť 🙂 mne to v 20tt diagnostikovali...mala som prísny kludovy režim a ležala som až do pôrodu...ale vtedy mi aj povedali, že do 30tt sa mi môže placenta vysunúť tým, že dieťatko rastie 🙂 takže len mysli pozitívne, uvidíš že to bude ok 🙏❤️ držím palce 🙂

heln
14. mar 2022

ahoj, placenta sa moze posunut hore alebo aj nie. teraz to nemusi byt problem, ked bude dietatko rast zacne tlacit na placentu a potom mozu zacat problemy, najlepsia prevencia je kludovy rezim. ja som mala placentu v predu a nizko a niekedy ma "tlacila", takze potom som si vzdy lahla a vylozila nohy. pri nizko polozenej placente je vacsia pravdepodobnost sekcie, ale do vtedy mas este daleko. hlavny je kludovy rezim, lezat, vylozit nohy, oddychovat, nedvihat tazke, nenamahat sa.

kristinastojko
17. apr 2023

Dobrý deň je tu niekto kto má nízko položenú placentu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre