Nízko nasadujúca placenta v 21+4tt

tedina7
20. máj 2021

Dnes som bola na morfológiu, (21+4), bábätko je zdravé, lenže mám nízko nasadujucu placentu. Na papieri: placenta: zasahuje do dolného segmentu, neprekrýva vnútornú bránku, nezobrazujem známky invázie placenta do myometria. Doktor povedal že to ešte môže zmeniť. Od dneska žiadny sex, a nemôžem skákať, zdvíhať ťažšie veci. Vy mate skusenosti ? Dakujem.

denden77
21. máj 2021

@tedina7 aj ja som tak mala.. ale nikto mi nic nezakazal 🤷‍♀️😊 cim nechcem povedat, ze to nemas respektovat 😊

tedina7
autor
21. máj 2021

@denden77 a potom tà placenta išla tam kde má byt? 😬 ako ste rodila?

denden77
21. máj 2021

@tedina7 bola nizsie ale neprekryvala branku, takze nic nebranilo prirodzenemu porodu 😊

heln
21. máj 2021

Je to velmi individualne, niekomu sa vytiahne hore a bez problemov, niekomu zostane dole a je tam riziko. Kludovy rezim nieje na skodu, keby doslo ku krvacaniu tak hned k doktorovi, alebo na urgent.

090255
21. máj 2021

@tedina7 mne tiež na morfologickom zistili ze mam placentu nizko ja som mala 2stupen sú 4 a potom na ďalšej kontrole už bola vyššie čiže aj tebe sa môže zdvihnúť keď bude babo rast...

lejluska
23. máj 2021

Nízko nasadajuca placenta, ktorá neprekryva vnútornú bránku sa môže ešte kľudne vytiahnuť, ja som mala placentu praevia centralis ten najhorší stupeň... nevytiahla sa vôbec..
Ty len pekne dodržiavaj to čo ti kázali teraz a uvidíš, že to bude ok 🙂 🙏

tedina7
autor
23. máj 2021

@lejluska a uz si rodila?

lejluska
23. máj 2021

@tedina7 áno v októbri, v 37tt plánovanou sekciou 🙂 mne sa žiaľ pri pôrode zistilo, že placenta bola trochu vrastena do steny maternice...

tedina7
autor
23. máj 2021

@lejluska a babatko je zdravé, vsak? 😊

lejluska
23. máj 2021

@tedina7 heeej všetko ok 🙂 bol síce menší drobec mal iba 2240g a 46cm ale ja som mala celkovo menšie deti takže tak 🙂 ale malý je živý, zdravý bude mať 8 mesiacov, plazi sa...
Len tiež som ležala už od 20tt prísny kľudovy režim...ale dali sme to 💪☺️

tedina7
autor
24. máj 2021

@lejluska Super, gratulujem ti ❤️

tedina7
autor
24. máj 2021

@lejluska mne netreba lezat, mozem chodit aj do prace, doktorka hovorila ze to ani nie je placenta previa. Ale napriek tomu skusim vela lezat 🙂

lejluska
24. máj 2021

@tedina7 to je super že to nie je preavia👍... tak do práce môžeš chodiť normálne a doma si častejšie oddýchneš 😉🙂 tak sa drž, buďte zdraví a užívaj si každú chvíľku 😉 ( ja som sa sťažovala, že musím veľa ležať a teraz občas by som si aj poležala a už sa nedá 😁 už som v jednom kole ) tak nech vám všetko dobre dopadne ❤️🙏🙂

tedina7
autor
24. máj 2021

@lejluska dakujeme ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre