Môžem mať vplyvom dojčenia staršieho dieťaťa anovulačné cykly?

Zodpovedané
8. mar 2022

Dobrý deň,

dojčím 2,5 ročné dieťa a snažíme sa o bábo. Prešiel pol rok a nič. Jeden cyklus som skúšala ovulačné testy, no tie mi ovuláciu neukázali.

Môžem mať vplyvom dojčenia staršieho dieťaťa anovulačné cykly?

Vie mi doktor na 10. deň cyklu podľa ultrazvuku povedať, či ovulácia v daný cyklus prebehne?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete mať anovulačné cykly. Hormón prolaktín (hormón kojenia) máte ešte zvýšený. Pol rok ale nie je dlhá doba. Zdravý pár otehotnie vrámci jedného roka.

A na ultrazvuku by už mohol byť viditeľný tzv. dominantný folikul.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník