Môžem si vkladať probiotiká do pošvy, keď mám nižšie položenú placentu v 24 tt?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, či si môžem vkladať na noc probiotiká do pošvy Gynimun, keď mám nižšie položenú placentu, 0,5 cm od bránky v 24 tt?

Pociťujem mierny diskomfort v pošve, akoby rezanie vo vnútri, výtok rovnaký svetlo žltý (ten mávam stále), bez zápachu, hustejší. Doktor má tento týždeň dovolenku. Nižšie položená placenta mi bola zistená pred týždňom na poradni, krčok v poriadku. Zakázané dvíhať ťažké, pohlavný styk.

Je ešte niečo, čo mám robiť? Ležať?

Bola som dosť v šoku, tak som sa aj zabudla pýtať.

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

nič iné špeciálne Vám už neviem doporučiť. Placenta sa ešte povytiahne rastom maternice.

Vaginálne probiotiká si vkladať môžete. Najvhodnejšia by však bola návšteva gynekológa, ktorý odoberie ster a nasadí liečbu podľa výsledkov citlivosti.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník