Nízko uložená placenta v druhom trimestri

mirka3169
18. apr 2022

Ahojte, môžem nejako cítiť že sa placenta zdvihla alebo sa to uvidí iba na sone ? Som v 16tt, v 13tt mi na sone doktor určil nízko položenu placentu, ale neprekryvala krčok.

e1i
18. apr 2022

@mirka3169 iba na sone vidno.

werony_n
18. apr 2022

@mirka3169 tiež som mala ten problém, necítiš to iba na sone vidno. Nemala by si mať ale pohlavný styk, aby si nezačala krvácať.

kristina350
18. apr 2022

@mirka3169 jedine sono. Ale dávaj si pozor zatiaľ hlavne pohlavný styk by si nemala mať a nedvihat nič ťažké. Držím palce.

e1i
18. apr 2022

@mirka3169 mne tiež 13+0 povedala že mam tak ako ty ale ze to je ešte skoro hodnotit, ona sa ešte vytiahne

lejluska
18. apr 2022

Dr.to uvidí na sone.... ináč u teba je ešte vysoká šanca, že sa ti zdvihne a keď neprekryva krčok je to ešte vcelku ok... hlavne treba dávať pozor, šetriť sa....ja som mala nízko placentu žiaľ ten najhorší stupeň u mňa šanca na vytiahnite bola minimálna a vlastne ani sa nevytiahla...
Držím palce ❤️🙂

mirka3169
autor
18. apr 2022

@lejluska áno aj mi povedal, že je tam ta šanca,tak dúfam. Nakoľko pri prvom som mala problémy od 30tt s krčkom, tak teraz sa bojím už všetkého

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre