Môžem skúsiť homeopatiká na uľahčenie pôrodu?

Zodpovedané
15. nov 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

chcem sa Vás spýtať na názor ohľadom homeopatík na prípravu pôrodných ciest, zníženie krvácania po pôrode, atď., či to môžem skúsiť od 36. tt pri maliníku, alchemilke a iných babských receptoch na vyvolanie pôrodu a jeho uľahčenie, alebo môžu nejakým spôsobom uškodiť?

Inak homeopatiká neužívam vôbec, zatiaľ mám pripravené len to čo je na dojčenie, lebo to v našej nemocnici sestričky vždy odporúčajú.

Ďakujem a prajem pekný deň.

Dobrý deň,

nemám s tým skúsenosť, rovnako to svojim pacientkam ani nedoporučujem. Preto Vám neporadím.

Základom je podľa mňa dobré psychické nastavenie pacientky. Nebáť sa, mať rešpekt a tešiť sa na výsledok 🙂 Počúvajte pôrodné asistentky, majú bohaté skúsenosti a vedia najlepšie čo kedy robiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník