Môžem užívať antikoncepciu Belara bez 7 dňovej prestávky?

Zodpovedané
22. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania antikoncepcie.

Môžem užívať antikoncepciu Belara bez 7 dňovej prestávky?

Je prestávka nevyhnutná?

Chcela by som som užívať 2-3 blistre za sebou a potom si robiť prestávku. Je pre mňa pohodlnejšie nemať každý mesiac krvácanie. V príbalovom letáku sa to neodporúča, ale vraj sa to môže a mnohé ženy to tak robia.

Môžem si tým nejako uškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete. Neuškodíte si tým. Treba však počítať s možným medzi menštruačným špinením, ktoré môžete ale aj nemusíte mať.

Dlhodobé užívanie danej antikoncepcie však konzultujte so svojím gynekológom. Nedoporučuje sa jej užívanie viac ako 6 mesiacov, následne by sa mala zvážiť zmena na iný preparát.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník