Môžu hormóny za časté infekcie?

Zodpovedané
11. sep 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať. Trpím častými infekciami zospodu. Vždy po ovulácii ma škriabe, páli spodok. Počas 2 tehotenstiev som to nemala. Celé tehotenstvo vôbec nič. Dr mi vždy dá iba nejaké antibiotiká ale už mám pocit, že mi nič nezaberá. Vždy musím počkať kým príde ms a všetko sa vráti do normálnu. Ale potom príde zase ovulácia a za 2 - 3 dni po ovulácii znova svrbenie, pálenie, občas výtok. Už som upravila stravu, vylúčila lepok aj laktózu, bezkvasinková diéta, bez sladkostí. Ale najviac 2 mesiace sa mi podarilo byť bez toho.

Môže to súvisieť s hormónmi?

Pred ms občas mávam migrény, pms.

Ďakujem veľmi pekne.

Dobrý deň,

je potrebné odobrať ster na kultivácie v čase ťažkostí. Pravdepodobne pôjde o kvasinkovú infekciu, prípadne zmiešanú.

Liečiť je potrebné cielene a následne by som doporučila užívanie vaginálnych probiotík dlhodobo na upravenie prirodzenej flóry.

Možno by Vám pomohla odpoveď na otázku:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník