Môžu nastať problémy, ak sa dieťa zle otočilo na konci 38. tt?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

bábo bolo otočené dole hlávkou ešte minulý týždeň v piatok. A tento týždeň sa otočilo zasa zle.

Môžu nastať dáke problémy, keď sa otočilo inak?

Teda je zasa priečne, mám plánovaný cisársky. Len či nie je dáky problém, keď sa zasa otočilo.

Nemalo by mať ku koncu menej miesta?

Ďakujem.

Dobrý deň,

dieťatko sa môže do poslednej chvíle otáčať predovšetkým u viacrodičiek. Ďalej pokiaľ je viac plodovej vody, či je menšie a má preto dostatok priestoru. Ide o tzv. nestabilnú polohu plodu. Preto je indikácia pôrodu cisárskym rezom na mieste.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník