Môžu sa mi po sekcii potrhať štichy?

Zodpovedané
12. feb 2022

Dobrý deň,

22.1.2022 som mala akútnu sekciu. Mala som veľa ťažkostí v tehotenstve. Mám tri deti a ďalšie už nechceme. Pri sekcii mi bola urobená aj sterilizácia.

Doma mám 9 ročné a 15 mesačné dieťa. Mladší syn sa často pýta na ruky. Aj ho občas vezmem, ale potom mávam bolesti vo vnútri.

Je možné, že sa mi štichy, alebo jazva mohli potrhať?

Vonkajšia jazva pekne drží.

Budem po sekcii krvácať tak dlho ako pri spontánnom pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

je veľmi malá pravdepodobnosť, že sa vnútorné stehy potrhali. Skôr si myslím, že je oblasť ešte citlivá, čo je prirodzené a bolo priskoro dvíhať dieťatko na ruky.

Skúste sa ešte v období šestonedelia šetriť.

Krvácať by ste mali oveľa menej a kratšie ako po spontánnom pôrode.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník