Môžu zrasty robiť problém v procese IVF?

Zodpovedané
5. nov 2021

Dobrý deň,

mávam silnú menštruáciu s menšími zrazeninami a bolesti v oblasti ľavého vaječníka počas menštruácie. Na sone nič nevidieť.

Mohli by to byť zrasty?

Mala som operované vaječníky. Na pravom mám cystu.

Viem zmierniť menštruáciu voľnopredajnými doplnkami?

Môžu prípadné zrasty robiť problém v procese IVF?

Môže byť anechogénna cysta problémom pri IVF?

Ďakujem

Dobrý deň,

voľnopredajnými liekmi intenzitu krvácania nezmiernite.

Neviem o akú veľkosť cysty sa jedná a nález som nevidela. V centre asistovanej reprodukcie vedia najlepšie čo robiť. Ak by bolo nutné operačné riešenie, tak Vám ho navrhnú a proces prerušia.

V prípade zrastov v oblasti vajíčkovodov a napríklad ich nepriechodnosti je voľbou liečby IVF.

Je potrebný celkový pohľad na Váš zdravotný stav a následne sa podľa neho navrhne postup liečby. Konzultujte preto Vaše otázky s gynekológom z centra asistovanej reprodukcie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník